Wiadomości

 • Auchan rezygnuje ze sprzedaży żywego karpia

  Wtorek, 22 października 2019

  Obserwując, iż stale rosnąca grupa klientów krytycznie ocenia sprzedaż żywego karpia, Auchan podjęło w 2019 roku decyzję o zaprzestaniu sprzedaży żywego karpia wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom. Czytaj więcej »

 • Według CMR Panel i Polskiej Izby Handlu we wrześniu 2019 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 była o 7,1% wyższa niż rok wcześniej, choć liczba transakcji nieznacznie spadła. W porównaniu z sierpniem 2019 r. obroty placówek małoformatowych spadły o 10%, a liczba transakcji zmniejszyła się o 8,5%. Czytaj więcej »

 • W dniu 16 października 2019 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu Wydział Odwoławczy zmienił postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego spółki Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o. i oddalił wszystkie wnioski o umorzenie. Tym samym restrukturyzacja będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem. Spółki wdrożyły już większość zaplanowanych działań sanacyjnych przewidzianych w... Czytaj więcej »

 • Procter & Gamble da drugie życie plastikowym odpadom

  Poniedziałek, 21 października 2019

  Według Komisji Europejskiej tworzywa sztuczne stanowią dziś blisko 80 proc. odpadów w morzach i oceanach. Każdego roku trafia do nich ok. 8 mln ton plastiku, co odpowiada ciężarówce śmieci wrzucanych do morza co minutę – podaje Fundacja Ellen MacArthur. W działania na rzecz ochrony mórz i oceanów przed zalewem plastiku w coraz większym stopniu angażuje się także globalny... Czytaj więcej »

 • AMBRA wypłaci 0,70 zł dywidendy

  Czwartek, 17 października 2019

  Zwyczajne Walne Zgromadzenie AMBRA S.A. w dniu 16 października 2019 r. zdecydowało o wypłacie dywidendy dla akcjonariuszy w wysokości 0,70 zł na akcję. Czytaj więcej »

 • LodyBonano podsumowują sezon

  Czwartek, 17 października 2019

  Nowe otwarcia, odświeżone menu z owocowym deserem, blisko 12 mln sprzedanych porcji oraz trzy ogólnopolskie akcje promocyjne skierowane do najmłodszych klientów – tak w skrócie wygląda bilans lata w jednej z największych sieci franczyzy lodowej w Polsce. Czytaj więcej »

 • Grupa POLOmarket poszerza zdrową półkę

  Czwartek, 17 października 2019

  Największa polska sieć supermarketów wchodząca w skład Grupy POLOmarket poszerza ofertę produktów BIO, bez glutenu, bez cukru oraz bez laktozy i GMO. Sieć w ostatnich miesiącach zalistowała na stałe kilkadziesiąt indeksów tworzących tzw. zdrową półkę. Czytaj więcej »

 • DHL Express, wiodący międzynarodowy dostawca przesyłek ekspresowych na świecie, został uznany za czwarte najlepsze miejsce do pracy na świecie w tegorocznym rankingu pracodawców. W porównaniu do zeszłego roku udało się uzyskać awans o dwie pozycje. Każdego roku Great Place to Work, globalna firma analityczno-doradcza, ocenia doświadczenie zawodowe pracowników poprzez specjalny... Czytaj więcej »

 • Polscy rolnicy najmłodszymi w Europie

  Wtorek, 15 października 2019

  Obecnie Polska radzi sobie bardzo dobrze na spożywczym rynku UE. Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Polska jest liderem w Unii Europejskiej w produkcji drobiu, owoców, pieczarek. Obecnie na eksport trafia 80% polskiej wołowiny, 45% drobiu i 30 % produktów mleczarskich. W dodatku według danych Instytutu Socjologii z UMK w Toruniu Struktura demograficzna polskiego rolnictwa... Czytaj więcej »

 • Z najnowszego raportu opublikowanego przez Skanska, Colliers International oraz międzynarodową kancelarię prawną Dentons wynika, że wartość kapitału azjatyckiego (pochodzącego z Singapuru, Filipin, Chin, Korei Południowej i Malezji) zainwestowanego bezpośrednio w Europie Środkowo-Wschodniej od 2013 r. osiągnęła poziom 7,7 mld euro, w porównaniu z 8,6 mld euro zainwestowanego w... Czytaj więcej »

 • W związku z dynamicznym rozwojem, „Herbapol-Lublin” S.A., jeden z największych polskich producentów herbat, dżemów i syropów stał się właścicielem zakładu produkcyjnego w Lubawie. Przetwórnia owoców i warzyw, współpracująca dotychczas ze spółką, to kolejny krok w strategii umacniania pozycji firmy w kategorii produktów dżemowych. Czytaj więcej »

 • Edoardo Podestá został nowym dyrektorem operacyjnym (COO) Dachser Air & Sea Logistics. Dotychczas pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Dachser ASL w regionie Azji i Pacyfiku, a obecnie będzie kierował działalnością firmy w zakresie transportu morskiego i lotniczego w skali globalnej. Podesta przejmuje stanowisko piastowane dotychczas przez Jochena Müllera. Czytaj więcej »

 • Podczas Szczytu Burmistrzów Miast C40 w Kopenhadze, w Danii zaprezentowano dwa nowe prototypy butelek z włókna roślinnego. Jest to kontynuacja prac firmy Carlsberg nad innowacyjnymi, zrównoważonymi opakowaniami. Są one ważną częścią programu zrównoważonego rozwoju Grupy Carlsberg „Together Towards ZERO”, którego jednym z celów jest ograniczenie do zera emisji dwutlenku... Czytaj więcej »

 • Zobowiązanie Ferrero w zakresie opakowań

  Piątek, 11 października 2019

  Grupa Ferrero ujawnia nowy cel związany z opakowaniami, publikując 10. raport społecznej odpowiedzialności biznesu: do 2025 roku wszystkie opakowania mają nadawać się w 100% do ponownego użycia, recyklingu lub kompostowania Czytaj więcej »

 • Brewery Hills – nowy browar kontraktowy pozyskał inwestorów strategicznych. Uzyskane środki mają zapewnić dynamiczny wzrost Spółki oraz elastyczną formę finansowania jej kapitału obrotowego. Inwestycji podjął się duet inwestorki – Spółka Torro Investment oraz Przemysław Weremczuk. Czytaj więcej »

 • Kolporter rezygnuje z plastikowych reklamówek

  Czwartek, 10 października 2019

  Kolporter wycofał z sieci saloników wszystkie rodzaje foliowych reklamówek. Zastąpiły je bawełniane, biodegradowalne torby. Czytaj więcej »

 • ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, rozwija współpracę i przedłuża umowę z Lindt&Sprüngli (Poland), światowym liderem na rynku czekolady premium. Operator ma teraz zarządzać nowym centrum dystrybucyjnym producenta czekolady w Grodzisku Mazowieckim, którego otwarcie zaplanowano na II kwartał 2020 roku. Czytaj więcej »

 • Udział jabłek w gazetkach handlowych jest blisko dwuipółkrotnie większy niż bananów. W porównaniu do 2018 roku sieci zmniejszyły liczbę ich promocji o 8%. I mocniej postawiły na rodzime owoce – wzrost o 95%. Z kolei banany odnotowały spadki prawie we wszystkich formatach, oprócz hipermarketów – o 12% więcej wystąpień. Natomiast jabłka poszły w górę w każdym kanale... Czytaj więcej »

 • Twardy brexit przeraża Brytyjczyków

  Środa, 09 października 2019

  Zbliżający się termin wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej niesie coraz większe ryzyko tak zwanego “twardego brexitu”. Oznaczałoby to opuszczenie wspólnoty przez Zjednoczone Królestwo bez odpowiedniej umowy, regulującej między innymi kwestie eksportowe i transportowe. Bezumowny brexit grozi dużymi cłami na eksportowane i importowane przez Wielką Brytanię produkty,... Czytaj więcej »

 • Janusz Wojciechowski dostał zielone światło od koordynatorów komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego na stanowisko komisarza Unii Europejskiej ds. rolnictwa – poinformowało PAP źródło unijne w Parlamencie Europejskim. Czytaj więcej »

 • Kaufland zamierza przejąć kolejny sklep Tesco

  Wtorek, 08 października 2019

  Kaufland chce przejąć kolejny, szósty sklep sieci Tesco. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął odpowiedni wniosek w tej sprawie. Chodzi o market znajdujący się na warszawskim Gocławiu. Czytaj więcej »

 • Rada wierzycieli ZM Kania wyraziła zgodę na wydzierżawienie majątku spółce Cedrob na 12 miesięcy za 300 tys. zł miesięcznie - podały ZM Kania w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Wydarzeniem pierwszego dnia Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa było podpisanie przez Cedrob Porty Sp. z o.o. i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. umowy przedwstępnej na budowę mroźni wysokiego składowania. To strategiczna inwestycja, na którą Grupa Cedrob, polski lider sektora mięsnego, przeznacza 100 milionów zł. Czytaj więcej »

 • Polska Izba Mleka na Targach Anuga 2019

  Poniedziałek, 07 października 2019

  W dniach 5-9 października 2019 r. odbywają się targi Anuga 2019. Polska Izba Mleka zorganizowała udział dziesięciu przedsiębiorstw z branży mleczarskiej w ramach wspólnego stoiska tj. Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Spółdzielnia Mleczarska Ryki, Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Bartex, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w... Czytaj więcej »

 • Żywność przyszłości będzie powstawać w Polsce

  Poniedziałek, 07 października 2019

  Inwestycja, dzięki której nad Wisłą będzie produkowana żywność funkcjonalna powstanie w sercu Podkarpacia. Projekt o wartości ponad 200 mln złotych jest efektem rozwoju polskiej firmy farmaceutycznej Olimp Labs, która pozyskała na realizację inwestycji Future Foods 4.0, aż 60 mln złotych z Funduszy Europejskich z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, nadzorowanego przez... Czytaj więcej »

 • Polacy rezygnują z mięsa. Umacnia się wegetarianizm

  Poniedziałek, 07 października 2019

  Zgodnie z najnowszymi badaniami* rynek spożywczy i gastronomiczny zmienia się w zaskakującym tempie. Wegetarianizm i flexitarianizm umacniają swoją pozycję, a ludzi, którzy stosują te diety będzie tylko więcej. Najważniejszym motywem ograniczania konsumpcji mięsa jest wątpliwość co do jego jakości. Taki pogląd deklaruje 54% badanych. Świadomość polskich konsumentów jest na... Czytaj więcej »

 • JTI Polska wchodzi na rynek papierosów elektronicznych

  Poniedziałek, 07 października 2019

  JTI Polska (spółka należąca do Grupy Japan Tobacco International) rozpoczęła sprzedaż w Polsce innowacyjnych papierosów elektronicznych Logic Compact z wymiennymi kapsułkami. Płyn nikotynowy używany do ich produkcji jest wytwarzany w fabryce JTI w Starym Gostkowie k. Łodzi. Czytaj więcej »

 • Na eksport trafia jedna trzecia polskiej produkcji mleka

  Poniedziałek, 07 października 2019

  Polak wypija i zjada średnio w postaci przetworów ok. 225 litrów mleka rocznie, czyli więcej niż pół litra dziennie. Mimo to wytwórcy, by sprzedać surowiec, muszą eksportować około jednej trzeciej produkcji. Jak podkreślają eksperci, udaje się to dzięki wysokiej jakości wyrobów i wsparciu Funduszu Promocji Mleka, choć nie brak konsumentów, którzy rezygnują ze spożywania... Czytaj więcej »

 • Dino Polska S.A. otworzyła od stycznia do końca września 2019 r. 138 nowych sklepów wobec 120 rok wcześniej. Czytaj więcej »

 • Delko S.A. podpisała przedwstępną warunkową umowę w sprawie nabycia udziałów w spółce PH Waldi za 2,53 mln zł - czytamy w komunikacie Delko. Czytaj więcej »