Wiadomości

 • Blisko 40% Polaków zamierza w tym roku nabyć choinkę za średnio 150-250 zł, a prawie 20% planuje ją kupić za 100-150 zł. Najmniej popularne są drzewka, które kosztują poniżej 50 zł. Wybierze je co dwudziesta osoba. Połowa ankietowanych chce skorzystać z promocji, ale w gazetkach ubyło ich o ponad 120% od ub. roku. Najwięcej, bo 35%, badanych wybiera się po choinkę do sklepów... Czytaj więcej »

 • Operator Logistyczny Roku to badanie satysfakcji klientów operatorów logistycznych, które dostarcza obiektywnych informacji o zakresie i jakości usług logistycznych realizowanych na polskim rynku. Colian Logistic zyskał uznanie respondentów, jako firma oferująca jeden z najlepszych serwisów dystrybucyjnych, wysoką jakość realizacji dostaw i optymalną cenę usług. Czytaj więcej »

 • DHL Express rozpoczął operacje w największym i jednym z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. Znajdujący się w Poznaniu HUB drogowy i lotniczy pełni funkcję centrum dystrybucyjnego dla przesyłek drogowych z i do krajów Unii Europejskiej oraz przesyłek lotniczych z całego świata. Posiada on bezpośrednie połączenie między innymi z międzynarodowym HUB-em w Lipsku, który... Czytaj więcej »

 • Polacy chcą opakowań zwrotnych

  Czwartek, 12 grudnia 2019

  Z sondażu ARC Rynek i Opinia jasno wynika, że Polacy są gotowi na produkty w opakowaniach zwrotnych. Najważniejszym dla nich argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest zrobienie czegoś dobrego dla środowiska, ale ważne są też inne argumenty, np. mniej odpadów gromadzonych w domu. Czytaj więcej »

 • Fabryka Danone w Bieruniu została doceniona za kompleksowość oraz efektywność działań. W konkursie Fabryka Roku, organizowanym po raz 8. przez redakcje magazynów Inżynieria i Utrzymanie Ruchu oraz Control Engineering Polska, śląski zakład produkcyjny otrzymał nagrodę w kategorii Branża Spożywcza. Laureatów plebiscytu ogłoszono podczas uroczystej gali, która odbyła się 4... Czytaj więcej »

 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu zajęła 26. Miejsce w III edycji prestiżowego rankingu Złota Setka Polskiego Rolnictwa organizowanego przez Redakcję „Wprost”. Ranking ten został przygotowany na podstawie analizy największych spółek branży rolniczej. Czołowe miejsca na podium zajęły kolejno spółki: Animex Foods, Cargill Poland i Grupa Azoty. Czytaj więcej »

 • Kraft Roku dla Browaru Nepomucen

  Wtorek, 10 grudnia 2019

  W ostatni weekend odbył się największy i najbardziej prestiżowy Konkurs Piw Rzemieślniczych w Polsce i jeden z największych w Europie - KRAFT ROKU - KONKURS PIW RZEMIEŚLNICZYCH / POLISH CRAFT BEER COMPETITION - organizowany od 2007 dla promocji piwowarstwa rzemieślniczego. Organizator: Browamator, Współpraca: Sympozjum Piwowarów Zawodowych, Patronat: Polskie Stowarzyszenie Browarów... Czytaj więcej »

 • 2-4 mld zł będą musiały przeznaczyć firmy z branży opakowań na dostosowanie się do zmian regulacyjnych związanych z promowaniem gospodarki obiegu zamkniętego, szacują analitycy Santander Bank Polska i SpotData. Wg przygotowanego przez nich raportu, łącznie rozwój branży do 2025 r. będzie wymagał inwestycji na poziomie ok. 20-25 mld zł. Czytaj więcej »

 • W mijającym roku, pełnym wyzwań dla całej branży mięsnej, Sokołów po raz kolejny osiągnął satysfakcjonujące wyniki sprzedaży oraz umocnił swoją pozycję na rynku krajowym i na rynkach zagranicznych. Potwierdzeniem dynamicznego rozwoju firmy jest wzrost przychodów Grupy Sokołów o 16,5% (rok do roku) oraz wzrost zysku operacyjnego o 19,4% (rok do roku). Na osiągnięte wyniki... Czytaj więcej »

 • Spółka zależna Kernel Holding przejęła tłocznię oleju Ellada zlokalizowaną na Ukrainie, w miejscowości Kropywnycki. Wartość transakcji wynosi 21 mln USD. - podała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Zarządca ustanowiony dla Zakładów Mięsnych Henryk Kania w przyspieszonym postępowaniu układowym złożył w Sądzie Rejonowym Katowice – Wschód w Katowicach, X Wydział Gospodarczy uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości Spółki – podały ZM Henryk Kania w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Sieci rezygnują z żywych karpi

  Piątek, 06 grudnia 2019

  Sieci handlowe, które dotąd nie oferowały żywych karpi, trzymają się swoich dotychczasowych strategii. Pozostałe w większości zaczynają stawiać wyłącznie na artykuły chłodzone i mrożone. Tłumaczą, że nie chcą eskalować cierpienia zwierząt. Z tego trendu wyłamuje się tylko Carrefour, który wciąż będzie sprzedawać żywe ryby. Wyjaśnia to potrzebami swoich klientów.... Czytaj więcej »

 • Dr Patryk Filipiak jako Zarządca spółek z Grupy Piotr i Paweł – złożył w sądzie zaktualizowane plany restrukturyzacyjne. Uwzględniają one inwestycję dokonaną przez SPAR Group. Dotychczas złożone plany restrukturyzacyjne zostały wdrożone i niemal w całości zrealizowane. Od kilku miesięcy widać już wiele pozytywnych efektów realizacji założeń planu restrukturyzacyjnego,... Czytaj więcej »

 • Rada Wierzycieli, w odpowiedzi na wniosek dłużnika o umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego oraz w wykonaniu zobowiązania nałożonego na Radę Wierzycieli przez Sędziego-Komisarza postanowieniem, podjęła uchwałę, na mocy której zezwoliła na umorzenie przyspieszonego postępowania układowego Spółki. Czytaj więcej »

 • Święta to jeden z najgorętszych okresów sprzedażowych dla producentów słodyczy. Jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej przez SWResearch dla ETi, większość konsumentów (69%) wyda na bożonarodzeniowe słodycze przynajmniej tyle samo co w ubiegłym roku, a blisko co piąty badany (18%) planuje na słodkie prezenty przeznaczyć więcej. Czytaj więcej »

 • Praca wre na terenie budowy centralnego magazynu dla PepsiCo w Mszczonowie, gdzie światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów postanowił skonsolidować swoje procesy logistyczne i magazynowe w naszym kraju. Aktualnie trwają prace przygotowawcze do uruchomienia operacyjnego ogromnego centrum logistycznego, które zatrudniać będzie około 240 pracowników. Otwarcie... Czytaj więcej »

 • Niemal jedna trzecia wyprodukowanego nad Wisłą mleka i jego przetworów trafia poza granice Polski. W większości do Unii Europejskiej, zwłaszcza do Niemiec, jednak producenci poszukują nowych rynków zbytu w Azji, Afryce i Ameryce Południowej. O ile w ubiegłym roku wysokie ceny masła spowodowały wzrost eksportu tego tłuszczu, o tyle w 2019 r. korzystne dla przetwórców okazują się... Czytaj więcej »

 • W pierwszych dziesięciu miesiącach br. parówki w promocji były droższe niż w analogicznym okresie zeszłego roku. W przypadku produktu na wagę, średnie ceny wzrosły o blisko 20%, maksymalne – o niemal 17%, a minimalne – o prawie 10%. Te ostatnie najostrzej poszły w górę w hipermarketach, gdzie nastąpił skok o ok. 19%. Biorąc pod uwagę artykuł paczkowany, przeciętny koszt... Czytaj więcej »

 • Już 1577 sklepów sieci Biedronka przekazuje żywność na rzecz OPP. Tylko od 2018r. do września br. Biedronka przekazała ponad 11 600 ton żywności, co daje równowartość blisko 23,2 mln posiłków dla potrzebujących. W tym tygodniu sieć otrzymała wyróżnienie im. Jacka Kuronia od Banków Żywności w kategorii „Darczyńca ogólnopolski – Przekazywanie żywności”. Czytaj więcej »

 • Sieć hurtowni MAKRO Polska została wyróżniona nagrodą im. Jacka Kuronia w kategorii „Darczyńca Ogólnopolski – przekazywanie żywności”. Firma została doceniona za wsparcie Banków Żywności i działania na rzecz zmniejszania problemów niedożywienia i marnowania żywności w Polsce. Statuetkę podczas uroczystej gali, która miała miejsce 26 listopada, odebrał Dominik Branny,... Czytaj więcej »

 • SPAR GROUP – wyłączny operator licencji SPAR na terenie Polski – planuje zbudowanie sieci 400 sklepów w ciągu 5 lat w Polsce. Bazą do budowania sieci Spar w Polsce będzie Grupa Piotr i Paweł, której sklepy zostaną poddane rebrandingowi i zmienią szyld na SPAR. Sieć będzie także rozwijać się w oparciu o nowe umowy z niezależnymi detalistami. Przewagą SPAR GROUP jest... Czytaj więcej »

 • W środę 27 listopada br. Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził centralę Grupy MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem. Prezes firmy Dariusz Sapiński oprowadził gościa m.in. po Wydziale Serowni i zaprezentował szeroki asortyment produkowanych wyrobów, w tym wyprodukowany z okazji historycznej wizyty szlachetny ser Polski Prezydent oraz twarogi z uruchomionej w dniu wizyty nowej, nowoczesnej... Czytaj więcej »

 • 28 listopada w Brukseli odbyło się posiedzenie Prezydium Generalnego Komitetu Spółdzielni Rolniczych Unii Europejskiej COGECA, podczas którego został wybrany przewodniczący oraz sześciu wiceprzewodniczących organizacji. Jednym z nich została Dyrektor Polskiej Izby Mleka, Agnieszka Maliszewska. Czytaj więcej »

 • 28 listopada sieć handlowa Netto powiększyła się o dwa nowe sklepy – w Pile oraz w Szczecinie. Nowe placówki są zgodne z konceptem 3.0. To ukłon w stronę potrzeb konsumenta, który chętnie robi zakupy w nowoczesnej i przestronnej przestrzeni. Czytaj więcej »

 • Dachser, globalny operator logistyczny, rozbudowuje oddział Öhringen na południu Niemiec. Do lata 2020 r. powierzchnia tamtejszego terminala przeładunkowego wzrośnie o 3,5 tys. mkw. Planowane jest także powiększenie części biurowej. Firma zainwestowała w ten projekt około 9,5 mln euro. Czytaj więcej »

 • W środę, 27 listopada br., w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczęła się XXVIII edycja Targów Mleczarskich Mleko-Expo 2019. SM „Mlekovita” w Wysokiem Mazowieckiem została uznana najlepszą spółdzielnią mleczarską w 2018 roku oraz zwyciężyła w rankingu największych eksporterów. W wydarzeniu uczestniczył Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który reprezentował Jan... Czytaj więcej »

 • Listopadowe wyprzedaże pod hasłem Black Friday i Cyber Monday tuż tuż! Mimo, że akcje te organizowane są nad Wisłą zaledwie od kilku lat, to zapisały się na stałe w świadomości Polaków. Równocześnie postępująca cyfryzacja nawyków zakupowych sprawiła, że coraz częściej kupujemy przez internet. Raport SAP podpowiada właścicielom sklepów internetowych, kto, co i jak... Czytaj więcej »

 • Nestlé rozpocznie umieszczanie oznakowania wartością odżywczą w systemie Nutri-Score na opakowaniach swoich produktów. Wdrożenie nastąpi w Austrii, Belgii, Francji, Niemczech i Szwajcarii. Pierwsze produkty z oznaczeniem Nutri-Score pojawią się już w pierwszej połowie 2020 roku. W ciągu kolejnych 2 lat Nestlé wprowadzi Nutri-Score na opakowaniach wszystkich swoich kategorii... Czytaj więcej »

 • Właściciele sklepów abc mogą wdrożyć usługę kurierską w swoich placówkach. To rozwiązanie pozwoli im m.in. na zwiększenie liczby klientów i większą sprzedaż, a konsumentom na odbieranie i wysyłanie paczek w dogodnej lokalizacji i porze. Czytaj więcej »

 • „Święta pełne magii”, „Radość Świąt”, „Przy świątecznym stole” – to tylko niektóre z tytułów gazetek promocyjnych hiper- i supermarketów oraz sklepów spożywczych z grudnia 2018 roku, przeanalizowanych przez firmę FOCUS Research International. „Te Święta będą jeszcze lepsze!” obiecywały tytułowe strony gazetek sieci Carrefour i Globi. „Święta już... Czytaj więcej »