Wiadomości

 • W ubiegłym roku segment piw bezalkoholowych w Polsce zanotował 80-procentowy wzrost sprzedaży – była to najwyższa dynamika na całym europejskim rynku. W tym roku branża spodziewa się podobnego, być może nawet trzycyfrowego wzrostu. Piwa nisko- i bezalkoholowe to obecnie najbardziej perspektywiczny segment piwnego rynku. Rośnie on kosztem piw mocnych wysokoalkoholowych – ich... Czytaj więcej »

 • Połączenie coraz częstszych okresów wysokich temperatur i niewielkich opadów powoduje, że susza dotyka kraj co roku. Bardzo złą sytuację ogólną pogarszają dodatkowo bezśnieżne zimy oraz suche jesienie. Już teraz susza dotknęła w Polsce osiem województw, w niektórych regionach plony mogą być nawet o kilkadziesiąt procent niższe. W sierpniu zostanie uruchomiony nowy program... Czytaj więcej »

 • 11 czerwca w Hotelu Marriott w Warszawie blisko 100 właścicieli sklepów i osób zarządzających sieciami handlowymi miało niepowtarzalną okazję uczestniczenia w warsztatach pod hasłem „Przenieś swój sklep na wyższy poziom” dotyczących nowoczesnych rozwiązań w zakresie komunikacji i sprzedaży na poziomie retailu. Czytaj więcej »

 • DANONE przekazuje akcje swoim pracownikom

  Czwartek, 13 czerwca 2019

  Pracownicy grupy spółek DANONE stali się udziałowcami firmy, otrzymując bezpłatnie jej akcje. W ten sposób firma pragnie podkreślić ich realny wpływ na rozwój organizacji. Inicjatywa jest częścią autorskiego programu „One Person, One Voice, One Share”, w myśl którego pracownicy współdecydują o kierunku rozwoju spółek DANONE. Polska jest jednym z pierwszych krajów, w... Czytaj więcej »

 • W czwartek 12 czerwca br. z udziałem Macieja Dziadosza Prezesa Zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, Paweł Litkiewicz Wice Prezes Zarządu Welcome Airport Services oraz inwestora - Andrzeja Rosińskiego Prezesa Zarządu Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. zawieszono wiechę na inwestycji Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów. Terminal towarowy ma zostać oddany do... Czytaj więcej »

 • Procter & Gamble - jedna z największych firm FMCG oraz jeden z najważniejszych inwestorów zagranicznych w Polsce - świętuje ponad ćwierć wieku swojej obecności na polskim rynku oraz 25-lecie działalności fabryki pieluszek Pampers na warszawskim Targówku. Koncern zainwestował dotychczas w Polsce blisko 4 miliardy PLN i utworzył ponad 3800 miejsc pracy, rozwijając nie tylko... Czytaj więcej »

 • Światowy Dzień Mleka w Polsce z MLEKOVITĄ już po raz kolejny odbył się 8 czerwca 2019 r. Jego program zgodnie z ideą zyskał mleczną odsłonę, by promować mleko i produkty mleczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Czytaj więcej »

 • Eksperci o przyszłości polskiej wsi

  Środa, 12 czerwca 2019

  Polskie rolnictwo staje się coraz bardziej konkurencyjne, ale czy na pewno? Podczas, gdy na całym świecie (m.in. w Chinach, USA, Rosji, krajach UE) dąży się do koncentracji gospodarstw, w naszym kraju wciąż przeważają mniejsze gospodarstwa. Istniejące rozwiązania nie zachęcają indywidualnych rolników do zwiększania wielkości gospodarstw i współpracy, a dodatkowo zniechęcają... Czytaj więcej »

 • Thermoplex, firma świadcząca profesjonalną obsługę i serwis urządzeń do transportu chłodniczego, otwiera nowy punkt serwisowy i firmowy magazyn dla swoich kontrahentów. Czytaj więcej »

 • W Polsce rośnie zarówno liczba rodzin pszczelich, jak i cena oraz spożycie miodu. Na przestrzeni ostatnich 15 lat spożycie wzrosło blisko dwukrotnie. Przybywa również pszczelarzy amatorów, dla których hodowla jest ciekawym, ale mało opłacalnym hobby, a nawet uli w miastach, zlokalizowanych na dachach budynków. Branża potrzebuje wsparcia konsumentów, którzy w tym celu powinni... Czytaj więcej »

 • Akademia Trade Marketingu okazała się kolejnym udanym wydarzeniem wydawcy miesięcznika Hurt & Detal! Czytaj więcej »

 • ID Logistics, jeden z europejskich liderów dedykowanej logistyki kontraktowej, ogłosił wyniki finansowe za I kwartał 2019. Przychody firmy wyniosły 358,1 mln EUR i wzrosły o 9,5 proc. Czytaj więcej »

 • Modyfikacje genetyczne to temat wzbudzający wiele emocji, zwłaszcza jeśli mamy na myśli zmodyfikowaną genetycznie żywność. Konsumenci nie tylko obawiają się nowości, ale przede wszystkim sztucznie wprowadzonych zmian, których skutki dla zdrowia człowieka i środowiska trudno przewidzieć. Czytaj więcej »

 • Sąd Rejonowy Katowice-Wschód otworzył przyspieszone postępowanie układowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Wraz z wnioskiem o jego otwarcie spółka złożyła także propozycje układowe oraz wstępny plan restrukturyzacyjny obejmujący m. in. wzmocnienie kontroli kosztów surowca i cen produktów oraz zoptymalizowanie poziomu zatrudnienia. Czytaj więcej »

 • Około 3,7 mln zł, które przekazywane są na drogi, ścieżki rowerowe, wozy strażackie, biblioteki, domy dziecka i wiele innych, milionowe wpływy do budżetu samorządów w północnej Polsce z tytułu podatków, ponad 2 500 miejsc pracy i ponad 28 000 ha uprawianej ziemi. Kapitał, jakim dysponują firmy z branży spożywczej w Polsce, daje szereg korzyści lokalnym społecznościom i... Czytaj więcej »

 • Redukcja śladu węglowego o ponad 5 proc., dotarcie do ponad 6 mln osób z przekazem społecznym, spadek liczby wypadków – to niektóre dane ujęte w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju Carlsberg Polska za 2018 r. Najnowszy raport, opracowany zgodnie ze standardem GRI, dostępny jest na stronie internetowej firmy. Czytaj więcej »

 • Kolejne zwolnienia grupowe w Tesco

  Czwartek, 06 czerwca 2019

  Pracę w Tesco Polska może stracić 1480 pracowników. O planach przeprowadzenia zwolnień grupowych spółka oficjalnie poinformowało NSZZ "Solidarność". Czytaj więcej »

 • 3 czerwca 2019 r. na gali finałowej w gmachu Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie przedstawiono tegorocznych laureatów 29. edycji konkursu „Teraz Polska” organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Drugi rok z rzędu to prestiżowe wyróżnienie otrzymała polska sieć supermarketów POLOmarket za produkty marki własnej z linii Mleczna Polana. Czytaj więcej »

 • Od pierwszych godzin po wybuchu tragicznego w skutkach pożaru, w nocy z 26 na 27 maja 2019 roku, w zakładzie produkcyjnym firmy Iglotex S.A. w Skórczu – specjalna grupa kryzysowa powołana przez Zarząd Spółki analizuje dostępne możliwości oraz realizuje złożone i wielokierunkowe działania naprawcze w kluczowych trzech obszarach: Czytaj więcej »

 • Zakończył się proces zamiany jednorazowych naczyń na te wielorazowego użytku we wszystkich restauracjach samoobsługowych Bistro zlokalizowanych w sklepach Tesco. Od teraz klienci Bistro będą mogli korzystać z oferty restauracji bez obawy o nadmierną produkcję odpadów. Tesco kontynuuje w ten sposób swoje zobowiązanie dotyczące zmniejszenia negatywnego wpływu opakowań... Czytaj więcej »

 • Kto zasługuje na miano Pracodawcy Roku? Takie pytanie zadała studentom AIESEC, międzynarodowa organizacja studencka. Wysokie piąte miejsce zajęło Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, plasując się tuż za firmami konsultingowymi i z obszaru nowych technologii. Obecnie sieć po raz kolejny otwiera się na młodych ludzi – poszukuje ok. 20 uczelnianych... Czytaj więcej »

 • W 2050 roku ludność na Ziemi będzie potrzebować dwukrotnie więcej żywności niż obecnie, a na razie wszystko wskazuje na to, że będzie się jej produkować mniej – nawet o 25% niż dziś. Już teraz głód dotyka około miliarda mieszkańców naszej planety, a blisko dwa miliardy cierpią z powodu niedożywienia. Czytaj więcej »

 • Veli Dincel został mianowany dyrektorem zarządzającym działu Laundry & Home Care (środki do prania i czystości) w polskim oddziale firmy Henkel. Na nowym stanowisku odpowiada za wyniki sprzedaży oraz działania marketingowe wszystkich marek detergentowych Henkla obecnych na polskim rynku, do których należą m.in. Persil, Silan, Perwoll, Somat, Bref. Czytaj więcej »

 • Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów została opublikowana druga wersja struktury JPK-FA(2), która będzie obowiązywać od 1 lipca 2019 r. Czytaj więcej »

 • 1 czerwca rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do nowego konkursu: „Złote Innowacje FMCG & Retail”. Czytaj więcej »

 • Mazurska Manufaktura Alkoholi – rodzinna spółka produkująca alkohole mocne – przedłużyła kampanię crowdfundingową na platformie Beesfund do 1 lipca br. Jak dotąd firma zebrała niemal 1,5 mln zł od ponad 650 akcjonariuszy, wśród których znalazła się m.in. Magda Gessler. Zebrane środki zostaną przeznaczone m.in. na rozwój produkcji wódki i nalewek kraftowych. W planach... Czytaj więcej »

 • Hochland jest dumny z dostawców mleka

  Poniedziałek, 03 czerwca 2019

  Hochland Polska skupuje mleko od ponad 600 gospodarstw, które podlegają restrykcyjnym procedurom stosowanym dla uzyskania produktu najwyższej jakości. W tych wszystkich gospodarstwach krowy mogą być karmione wyłącznie paszą pozbawioną GMO, czyli organizmów modyfikowanych genetycznie. Szczegółowe wymagania obejmują także utrzymanie dobrostanu zwierząt, dbałość o ekologię i... Czytaj więcej »

 • Emperia Holding S.A. i zależna od niej sieć detaliczna Stokrotka Sp. z o.o. podpisały z bankami Santander Bank Polska i Bank PEKAO S.A. dwie nowe umowy dotyczące finansowania działalności spółki. Wartość obu umów wynosi 349 mln zł. Czytaj więcej »

 • Już jest nowe centrum logistyczno-dystrybucyjne Frisco.pl w Klaudynie pod Warszawą. To licząca ok. 11 000 m. kw. powierzchnia podzielona na kilka stref temperaturowych i logistycznych. Obiekt pozwoli na znaczne zwiększenie wydajnośći pracy oraz zmaksymalizowanie poziomu kontroli nad całym procesem kompletacji zamówień. W przyszłości przełoży się to na przynajmniej czterokrotne... Czytaj więcej »

 • Obchody 25-lecia PSH Lewiatan

  Czwartek, 30 maja 2019

  Polska Sieć Handlowa Lewiatan jest obecnie trzecią siecią detaliczną FMCG w Polsce pod względem osiąganych obrotów oraz największą polską siecią franczyzową. Celem, który od początku przyświecał jej założycielom było stworzenie organizacji chroniącej interesy polskich przedsiębiorców. Wraz z upływem lat, można stwierdzić, że plan ten jest z sukcesem realizowany, o czym... Czytaj więcej »