Wiadomości

Sukces Hochland na Ogólnopolskim Święcie Sera

Poniedziałek, 23 września 2019
21 i 22 września Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprosił na VII Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa, czyli Ogólnopolskie Święto Sera. Głównym organizatorem wydarzenia była Katedra Mleczarstwa i Zarządzania Jakością Wydziału Nauki o Żywności UWM. Wśród uczestników wydarzenia ponownie była firma Hochland Polska, która zdobyła aż pięć laurów i zaprezentowała się obok najlepszych producentów serów i twarogów oraz firm pracujących na rzecz mleczarstwa. Co roku stoiska wystawców zaszczyca obecnością kilka tysięcy osób! Ideą przyświecającą „ŚWIĘTU SERA” jest ukazanie jakości, różnorodności oraz przyjemności konsumpcji tychże wyrobów.
W ramach Strefy Barbeque Hochland Party zaplanowano różnorakie przekąski przygotowane z wykorzystaniem serów dostępnych w ofercie Hochland. Na stoisku promocyjnym można było zapoznać się z pełnym asortymentem serów Hochland, porozmawiać z ekspertami na temat nowości oraz technologii produkcji.

W programie 2-dniowej „mlecznej” imprezy przewidziano sporo konkursów. Jesteśmy szczególnie dumni z tego, że Hochland wyróżniono aż pięcioma laurami, co uważamy za ogromny sukces.  Twarogowym Królem zostały Puszyste Serki Twarogowe Almette, Serowym Królem - Plastry  Hochland „Na gorąco”, dostaliśmy także Hit Serowy i Hit Twarogowy za nasze produkty, a ukoronowaniem wszystkiego był Puchar Prezydenta Olsztyna dla Hochland Polska za najwyższą jakość serków twarogowych, kremowych i serów dojrzewających. Bardzo dziękujemy za wszystkie otrzymane wyróżnienia. – powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.  

Oprócz degustacji serów i twarogów o najwyższej jakości i wartości odżywczej wytwarzanych przez krajowych i zagranicznych przetwórców mleka, organizatorzy zaprosili także do radosnego, aktywnego i rodzinnego spędzenia czasu. Celem festiwalu jest ukazanie konsumentom najwyższej jakości oraz wartości odżywczej serów  i twarogów produkowanych przez krajowy przemysł mleczarski oraz kształtowanie od najmłodszego pokolenia poprawnych nawyków żywieniowych, wpisujących w dietę nabiał. Na tegorocznym festiwalu zaprezentowało się ok. 20 wystawców - najlepszych krajowych producentów serów  i twarogów oraz firm pracujących na rzecz mleczarstwa, a impreza objęta jest patronatem Prezydenta miasta Olsztyna dr. Piotra Grzymowicza oraz JM Rektora Prof. dr. hab. Ryszarda Góreckiego. Świętu Sera niezmiennie przyświeca idea, aby olsztyński wrzesień kojarzony był przez konsumentów oraz producentów serów i twarogów z nowymi propozycjami asortymentowymi oraz nowymi odkryciami smakowymi. Festiwal to także doskonałe miejsce spotkań, przy udziale muzyki oraz degustacji najszlachetniejszych wyrobów mleczarskich.

Hochland istnieje na polskim rynku od początku lat 90-tych. W Polsce działają dwa zakłady – w Kaźmierzu i Węgrowie. Hochland, Almette, Valbon to wiodące na rynku marki, pod którymi kryje się cała gama produktów, dostępna także dla rynku HoReCa. Doskonały smak i jakość zawdzięczają najlepszym surowcom i technologiom.tagi: Hochland, Ogólnopolskie Święto Sera,